Prostatit ile seks: özellikler ve sonuçlar

Ondört Testosteron Katili

Bir aile erkeğine teşhis konulursa prostatit, o zaman bu muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde hayatında seks olmayacağı anlamına gelir.

İşte nedeni bu. Birincisi, cinsel arzusu azalır ve cinsel yakınlık çok acı verici hale gelir. İkincisi, çoğu zaman eş onu reddeder çünkü bir çeşit enfeksiyon almaktan korkar ve üçüncü olarak, zarar verebileceği ve tedaviyi zorlaştırabileceğine dair kesin inanç nedeniyle seks kaybolur.

Prostatit ile seks yapmaktan kaçınmak gerçekten gerekli mi?

Cinsiyetin “zararı”

Aslında, bilim adamları uzun zamandır prostatit ile seks yapmanın normal prostat işlevini düzeltmeye yardımcı olduğunu ve bir erkeğin iyileşmesine yardımcı olduğunu kanıtladılar. Bunun nedeni, boşalma sırasında ortaya çıkan pelvik kasların en güçlü kasılmalarının, prostat bezinin masajının mükemmel bir şekilde yerini alması ve bu organın kendi kaslarını çalışmaya zorlamasıdır.

Cinsel yaşamın askıya alınması durumunda, prostat zorunlu işlevlerini yerine getirmeyi bırakır, bu da içinde kanın durgunluğunun oluşmasına ve iltihaplanma sürecinin alevlenmesine yol açar ve bu cinsiyet lehine başka bir argümandır. Ek olarak, erkek vücudunda testosteron birikimi nedeniyle, olumsuz duyguların sayısında bir artış vardır.

Yani, seks ne zaman prostatit örneğin, kapsamlı bir tedavinin parçası olarak bile gereklidir, ancak doğru partneri seçmek önemlidir. Bu durumda ideal seçenek eş veya sürekli yoldaştır, böylece çeşitli kadınların mikroflorasından yeni mikroorganizmalar hasta ürogenital sistemine girmez, çünkü prostattaki bakterilerle çarpıştıklarında, iltihap belirtileri sadece yoğunlaşabilir.

Bu nedenle, erkek vücudunun zaten adapte olduğu iyi bilinen bir partnerle ölçülen cinsel yaşamı tercih etmek en iyisidir. Hiçbiri yoksa, adamın seminal vezikülleri manuel olarak manuel olarak serbest bırakması ve zaman zaman manuel olarak sıvılardan prostat çıkarması gerekir.

Prostatitin ana öneminin cinsel ilişkinin kendisi değil, pelvik kasların kasılmasına neden olan boşalma olduğunu belirtmek önemlidir. Aynı zamanda, cinsiyeti aşırı geciktiremezsiniz, ancak “yarı yolda” kesmek istemezsiniz.

Prostatitli bir erkek için ortalama cinsel ilişki sıklığı haftada bir kereden az olmamalıdır. 

Prostatit ve hamilelik

Hastanın ilerlemiş veya akut prostatiti varsa, eşindeki hamilelik muhtemelen gerçekleşmez. Gerçek şu ki, bu hastalık sperm hareketliliğini ve sayısını önemli ölçüde azaltır. Prostatit bulaşıcı bir hastalıktan kaynaklanıyorsa, o zaman bir kadına bulaşmak ve doğmamış bir bebeğe zarar vermek çok kolaydır. Bu nedenle, gebe kalmadan önce uygun bir tedavi sürecinden geçmek zorunludur.

Prostatit ve tedavisi

Tedavi için ürolojide 20 yıldan fazla prostatit uygulamak “Prostatilen”. Hayvan kaynaklı bu ilaç Rusya’da icat edildi ve üretildi, sadece prostat iltihabı semptomlarını hafifletmeyi değil, aynı zamanda hastalığı bir bütün olarak ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Klinik çalışmaların sonuçlarına göre, ilacın erkek kısırlığı ve iktidarsızlık tedavisinde oldukça etkili olduğu bulunmuştur. Kurs geçiren hastalarda prostatilen, erektil fonksiyon gelişir, sperm kalitesi ve hareketliliği artar.

Yukarıdakilerin hepsine, hoş olmayan sonuçların zamanında tedavisi nedeniyle önlenebileceğini eklemeye değer. Bu nedenle, zamanında muayene yapmak ve erkeklerin sağlığını izlemek son derece önemlidir.

Prostatitin Sınıflandırılması

KLASİK SİSTEMNIH ÖNERİ
Akut prostatitI Akut prostatit
Kronik bakteriyel prostatitII Kronik bakteriyel prostatit
Kronik bakteriyel olmayan prostatitIIIa Kronik bakteriyel olmayan prostatit
prostadınıIIIb Kronik bakteriyel olmayan prostatit
IV Asemptomatik prostatit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir